Odkurzacz centralny – ranking, opinie

Czy warto inwestować w odkurzacz centralny? Czy to jest to coś co pomoże utrzymać porzadek w domu a jednocześnie nie trzeba będzie kupować tradcyjnego odkurzacza? Zapytaliśmy internautów co na ten temat uważają.

odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny - wygoda i prestiż

Największą zaletą takiego odkurzacza jest to, że kurz podczas sprzątania pozostaje w rurze. Nie podnosi kurzu i jest mega udogodnieniem dla alergików. Niewątpliwie zajmuje mniej miejsca w szafie oraz można nim spokojnie odkurzacć np. legowiska dla psów ( czego robot jeżdzący nam nie zrobi ).

Odkurzacz centralny opinie:

Mariusz Kwieciński
Mariusz Kwieciński
Read More
Nie, instalacja i odkurzacz trochę kosztuje. I tak trzeba biegać z rurami od gniazda do gniazda. Moim zdaniem przeżytek. Zaznaczam że osobiście nie mam ale byłem w domach z odkurzaczem centralnym ale nie zrobiło to dla mnie wrażenia.
Edyta Lempart
Edyta Lempart
Read More
Teraz gdy technologia jest tak rozwinieta wolałabym te pieniądze przeznaczyć na roombe i jakiś pionowy bezprzewodowy odkurzacz.... wygoda nieoceniona 🙂
Radek Rewiński
Radek Rewiński
Read More
Posiadam centralny odkurzacz jak również od niedawna i robota z mopowaniem. Centralny jest używany do większych zabrudzen, odkurzania samochodu, garażu. I robot robi robotę z mopowaniem. Powiem tak jak cię stać to zrób instalacje do centralnego. Relatywnie koszt rurek i kolanek przy budowie niski. Odkurzacza nie trzeba od razu kupować.
Grzesiek R.
Grzesiek R.
Read More
Ogromna rura doprowadza mnie do szału. Gdyby nie moje umiejętności spidermana juz dawno straciłbym zęby wchodząc czy schodząc ze schodów 🙂
Jacek Jacek
Jacek Jacek
Read More
Miałem w poprzednim domu z lat 90tych, to była "nowość"...ale się nie sprawdziło w codziennym użytkowaniu.
Tomasz Wysocki
Tomasz Wysocki
Read More
Mam odkurzacz centralny. Pewnie odkurzacz autonomiczny jest fajniejszy, bo sprząta sam, ale nie do końca radzi sobie z przestawianiem krzeseł, unikaniem kabli i innymi przeszkodami. Jakość odkurzania jest bezapelacyjnie na korzyść odkurzacza centralnego. Argument, że to przeżytek dla mnie jest z kosmosu, bo dom brudzi się podobnie. Przy domu średniej wielkości i długiej rurze nie ma potrzeby przepinania się między gniazdami. Mniej wygodne jest wyciąganie rury i jej sprzątanie, ale nie jest to czynność, która jest jakoś mocno męcząca (i można zdecydować się na wariant z rurą chowaną w instalacji). Ponadto odkurzacze autonomiczne jeżdżą tylko po podłodze i słabo sprawdzają się np. przy sprzątaniu samochodu 😉 Podsumowując, dla mnie to bardzo dobre i uniwersalne rozwiązanie. Sam odkurzać autonomiczny to dla mnie niewystarczająca opcja. Idealnie byłby mieć jedno i drugie, ale gdybym miał wybierać, to raczej odkurzacz centralny.
Przemek Prostek
Przemek Prostek
Read More
Na plus: - nie podnosi kurzu z podłogi tylko od razu go wciąga (ważne dla alergikow) - bardzo cicha praca, fajne przy małych dzieciach - szufelka w kuchni i przedpokoju/sieni - byle zmiotka i czysto - dużo rzadsze opróżnianie - nadal dostępne duże moce Na minus: - koszty instalacji - mało poręczna końcówka
Damian Szerenos
Damian Szerenos
Read More
Teściowie mają. Nie widzę żadnych zalet bo długą rurą i tak trzeba biegać A dużo miejsca zajmuje. Moim zdaniem lepiej kupić porządny bezprzewodowy ze stacją dokującą.
Natalia Łempicka
Natalia Łempicka
Read More
W domu alergika mega fajna sprawa, bo powietrze przeczyszczone przez filtry wylatuje na zewnątrz budynku. Ani autonomiczny odkurzacz ani ręczny tego nie zapewnia, bo oba wydmuchują powietrze do domu. W dodatku większa moc. Tak naprawdę każde urządzenie ma swoje zastosowanie: - Odkurzaczem centralnym sprzątam w weekend, "na porządnie", bo inne tego nie ogarniają z racji mniejszej mocy/dokładności/szczotki. - Autonomicznego się pozbyłam, bo pracuję z domu a on jeździ strasznie długo w porównaniu do konwencjonalnego odkurzania. Natomiast jak u kogoś dom zostaje sam, to super sprawa. Moim zdaniem jednak ale nie zastąpi od czasu do czasu porządnego sprzątania, bo nie wszędzie dociera (np trzeba przestawić krzesła albo wjechać w szczeliny szersze niż on). - Bezprzewodowym wyjeżdżam z 1-2 razy w tygodniu ogarnąć na szybko kuchnię czy łazienkę. Gdybym miała zostać tylko przy jednym z nich, byłby to odkurzacz centralny.
Monika Rewalt
Monika Rewalt
Read More
Myślę że to zależy od metrażu domu. Domu dużego ani nie odkurzysz na jednej baterii pionowym, ani robot porządnie nie odkurzy (jeszcze zależy od oczekiwań). Robot jest raczej fajny do codziennego przejechania z grubsza. Centralny jest dobry do odkurzania dokładnego i dużej powierzchni 🙂 ale polecam wyciągany z gniazda a nie rura przenoszona.
Tadek
Tadek
Read More
Mam, w chwili obecnej używam jedynie szufelki automatycznej w kuchni, resztę ogarnia romba i dyson. Same rury możesz wyprowadzić to nie jest durny koszt. Ale sumarycznie, nie robił bym go ponownie, jak wspomniano, przeżytek
Przewiń do góry