Ranking Kluczy Udarowych Elektrycznych ( kwiecień, 2025 )
Spis Treści
Klucz udarowy elektryczny posiada możliwość szybkiego wkręcania oraz wykręcania śrub oraz nakładek. Jest bardzo przydatnym urządzeniem, zwłaszcza do takich prac, jak składanie części samochodowych, czy mebli.
Dzięki kluczowi udarowemu elektrycznemu możemy znacznie szybciej złożyć meble, a także sprawimy, że będą one złożone szybko i sprawnie. Klucz udarowy powinien mieć również dodatkowe nakładki udarowe o różnych średnicach. Zanim kupimy odpowiedni klucz udarowy niezbędne jest także sprawdzenie, czy posiada mocny silnik. Powinien on być bezszczotkowy, co da nam bardzo dobra wytrzymałość silnika oraz sprawi, że nie będzie on się zacierał, nawet przy bardzo długiej pracy. Również ważne jest, by silnik posiadał odpowiedni moment obrotowy, np. 2000 Nm. Przed przegrzaniem silnika powinien uchronić nas również wentylator, który sprawi, że silnik będzie się chłodzić już w trakcie pracy.

Podsumowanie: 5 Najlepszych Kluczy Udarowych Elektrycznych
The Best Travel Mug
Milwaukee Klucz Udarowy Fhiwf12-0X Elektryczny

Wysokoobrotowy klucz udarowy elektryczny o momencie obrotowym 1365 Nm. Posiada bardzo kompaktowy rozmiar – tylko 213 mm. Dzięki 4 stopniowemu systemowi DRIVE CONTROL , pozwala zmaksymalizować możliwości zastosowania tego narzędzia. Dodatkowo ma również aż 4 tryby wkręcania śrub. Zapewnione jest to przez maksymalne obroty wstępne na poziomie 1898 Nm, zmienne go 750 obr./min. Dzięki systemowi Redlink Plus zapewniona jest bardzo zaawansowana ochrona narzędzia, ale również samego akumulatora przed przegrzaniem.
Akumulator Redlithium-ion daje najwyższą wydajność, a także zapewnia stałość mocy. Guma ochronna zastosowana w urządzeniu jest zabezpieczeniem przed koroną, a także daje bardzo dobry komfort pracy.
- Zalety
- ochrona przed przegrzaniem
- mocny akumulator
- guma ochronna przeciwko korozji
- Wady
- cena
Makita Klucz Udarowy 10,8V 12V Tw161Dz Elektryczny
Lekki i bardzo wydajny klucz udarowy elektryczny firmy Makita. Pozwala na bardzo wydajną pracę. Zasilany jest przez akumulator 12 V. Posiada technologię Compact eXtreme, a także tryb automatycznego zatrzymania obrotów wstecznych.
Udar jest zatrzymywany w momencie, kiedy śruba lub nakrętka jest dostatecznie poluzowana. To idealny sposób na bezpieczną pracę, zwłaszcza dla osób początkujących. Napięcie zasilania ro 10,8 V, prędkość obrotowa na biegu jałowym to od 0 do 1300 obr./min., drugi bieg to od 0 do aż 2400 obr./min/ Maksymalny moment obrotowy do 165 Nm.
Uchwyt jest poryty gumą, co pozwala na pewny chwyt. To bardzo dobrej jakości klucz udarowy, który pozwala na szybie dokręcanie i dokręcanie śrub. Daje pewność oraz szybkość pracy.
- Zalety
- automatyczne zatrzymanie obrotów, w momencie dostatecznego poluzowania śruby
- wysoka prędkość obrotów
- lekkość
- pewny chwyt
- wady
- dwa biegi
- niskie napięcie
DeWalt Klucz Udarowy Elektryczny DCF899P2
Bardzo nowoczesny oraz poręczny klucz udarowy, który posiada aż trzystopniową regulację prędkości obrotowej, co umożliwia bardzo dobrą kontrolę pracy. Dodatkowo można z jej pomocą dostosować parametry do wykonywanego przez nas zadania. Bardzo dobrym pomysłem było wykorzystanie również w tym urządzeniu jasnego oświetlenia LED, które znacznie poprawia jakość wykonywanej pracy. Ma ono dodatkowo opóźnienie wyłączenia dla lepsze widoczności w trakcie pracy. Ergonomiczna rękojeść posiada odpowiednie ogumienie, które pozwala na pewny chwyt. Maksymalny moment rozruchowy to 1625 Nm. Silnik jest chłodzony wentylatorem, co zmniejsza ryzyko jego przegrzania się. Posiada bardzo wytrzymały moment obrotowy do 950 Nm, a także daje aż 2400 udarów na minutę. Jest to urządzenie również odpowiednie do cięższych prac, szczególnie polecane profesjonalistom.
- Zalety
- 2400 udarów na minutę
- ergonomiczna, gumowana rękojeść
- akumulator XR Li-Ion 18 V
- wysoki moment obrotowy
- silnik bezszczotkowy
- wady
- duża masa – 3,3 kg
- dość duża głośność
Yato YT-82020 Elektryczny Klucz Udarowy 450W 450Nm 1/2"
Bardzo poręczny i niewielki elektryczny klucz udarowy, odpowiedni do dokręcania o odkręcania śrub, a także nakrętek. Jest bardzo potrzebny np. podczas wykonywania instalacji, czy też skręcaniu mebli.
Posiada bardzo wytrzymały mechanizm udarowy. Dzięki przełącznikowi obrotów prawo/lewo praca za jego pomocą jest znacznie prostsza. Posiada bardzo długi oraz wyjątkowo odporny kabel zasilający o długości aż 4 metrów. W zestawie znajdują się aż 4 nasadki udarowe o różnych średnicach: 17,19, 21 i 22 mm. Moc urządzenia to 450 W, a maksymalny moment obrotowy do 450 Nm.
Możliwa jest w tym modelu również płynna regulacja prędkości obrotowej od 0 do aż 3300 obr./min. Jest wyjątkowo lekka oraz poręczna.
- Zalety
- długi, czterometrowy kabel zasilający
- maksymalna prędkość obrotów 3300 obr./min.
- zapakowany w praktyczną walizkę
- 4 nasadki udarowe w zestawie
- wady
- mała moc – tylko 450 W
Sthor Klucz Udarowy Elektryczny 1100W 34" 800Nm Z Nasadkami
Klucz udarowy elektryczny o mocy aż 110 W, odpowiedni do nieco bardziej skomplikowanych prac. W zestawie posiada 4 nakrętki udarowe, o wymiarach kolejno 24,30,32 i 36 mm.
Również do urządzenia dołączona jest walizka, która znacznie ułatwia transport. Moment obrotowy to 800 Nm. Bardzo poręczny jest długi kabel zasilający, o długości 4 metrów.
Aby móc dokręcać należy wcisnąć przycisk F, z kolei przy odkręcaniu potrzebne jest naciśnięcie przycisku R. Samo uruchamianie klucza i wybór opcji jest mało skomplikowany, co pozwala na szybki montaż oraz demontaż, nawet przez osobę, która nigdy wcześniej nie zajmowała się kluczami udarowymi. Jest prosty w obsłudze i wyjątkowo lekki. Sprawdzi się w domowym warsztacie.
- Zalety
- łatwość obsługi
- duża moc – 1100 W
- moment obrotowy 800 Nm
- wady
- brak możliwości kontrolowania prędkości obrotów
- brak stopowania w momencie dostatecznego wykręcenia śruby, czy nakładki
Na co zwrócić uwagę wybierając klucz udarowy elektryczny?
Klucz udarowy elektryczny jest bardzo profesjonalnym, a przede wszystkim przydatnym narzędziem w każdym warsztacie. Przede wszystkim pozwoli nam na odkręcenie bardzo mocno zakręconych nakładek, czy śrub, zarówno w samochodzie, jak również w meblach. Pozwoli też na szybsze skręcanie mebli.
Warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, zanim znajdziemy odpowiedni model klucza udarowego.
- długość kabla zasilającego – to dość ważna kwestia w momencie, kiedy nie zawsze mamy dostęp do gniazdka, również podczas remontu dłuższy kabel zasilający jest bardzo potrzebny,
- moment obrotowy – pozwala on na znacznie szybszą pracę, w tym dokręcanie śrub, powinien mieć on około 800 Nm lub więcej
- regulacja prędkości obrotów – podczas profesjonalnego skręcania mebli, czy odkręcania nakładek, warto pomyśleć nad regulacją prędkości obrotów, w ten sposób praca będzie bezpieczniejsza, ale również bardziej efektywna, warto pomyśleć nad czterostopniową regulacją prędkości
- duża moc akumulatorów – przy ciągłej pracy ważne jest, by pojemność akumulatorów była odpowiednia, warto wybrać takie, które nie przegrzewają się i mają pojemność do co najmniej 4 godzin ciągłej pracy
- dodatkowe nasadki udarowe – nasadki udarowe pozwolą na swobodną pracę na różnych wielkościach śrub, warto wybrać taki zestaw, który będzie miał na zmianę różne nakładki udarowe
- poręczny uchwyt – zapewne będziemy za pomocą klucza pracować dość długo, dlatego ważne, by jego uchwyt był ergonomiczny i zapewniał pewny chwyt, odpowiednie ogumowanie zapewni także ochronę przed korozją
- silnik bezszczotkowy – nowoczesne silniki bezszczotkowe sprawiają, że żywotność klucza udarowego jest znacznie wydłużona, bardzo ważna jest również użyta przy nich wentylacja, warto wziąć urządzenie, które będzie chłodziło silnik za pomocą specjalnego wentylatora
- lekkość – podczas długiej pracy również ważny jest ciężar urządzenia, dlatego warto wybrać taki klucz udarowy, który również będzie lekki, maksymalna waga klucza udarowego powinna się równać około 3 kg.
