Aktualizacja: Kwiecień, 2021

Obroża na kleszcze ranking (kot) ( Kwiecień, 2021 )

Obroże na kleszcze nie powinny podrażniań skóry zwierzęcia. Bardzo ważne jest, by była ona również wodoodporna, ponieważ nasz pupil, a zwłaszcza pies, lubi moczyć się podczas spaceru kąpiąc się np. w jeziorze. Dodatkowo należy wybrać obrożę, która będzie dostosowana do wielkości zwierzęcia. Przy zwierzęciu powyżej 25 kg należy wybrać obrożę o długości 75 cm. W przypadku obroży przeciwko kleszczom trzeba sprawdzić, jakie olejki eteryczne zostały w niej użyte. Powinny być nieszkodliwe dla zwierzęcia, a także mieć przyjemny zapach. Dobrze sprawdza się olejek z werbeny, który dodatkowo dba o sierść naszego pupila. Olejek geraniowy z kolei dba o skórę psa, spowalniając procesy starzenia się skóry. Dobrej jakości obroże na kleszcze oraz inne pasożyty, powinny działać co najmniej 3 miesiące. Ważne, by obroża nie sprawiała dyskomfortu zwierzęciu oraz była łatwa do założenia i dopasowania do szerokości szyi. Nadmiar materiału można łatwo uciąć.

Podsumowanie: 5 najlepszych obroży na kleszcze

Najlepsza obroża na kleszcze [NASZ RANKING]

1
Over Zoo Bio Protecto Plus Obroża Dla Dużych Psów Na Pchły I Kleszcze 75Cm

Over Zoo Bio Protecto obroża dla psów od 25 kg na pchły i kleszcze. Posiada naturalne olejki eteryczne, które nie podrażniają delikatnej skóry czworonoga. Działa aż do 2 miesięcy. Olejek cedrowy zawarty w obroży ma również działanie nawilżające i odżywcze, dzięki którym wzmacnia sierść i zmniejsza jej wypadanie. Tworzy barierę, która odpycha owady, w tym również kleszcze, ale również meszki i komary. Jest wodooporna. Obroża samodzielnie dostosowuje się do szyi zwierzęcia, nie ociera się o skórę i jest w pełni bezpieczna.
2
Pchełka Obroża na pchły kleszcze dla psa 75cm

Pchełka obroża na pchły kleszcze dla psa 75cm. Taśma obroży nasączona jest specjalnym środkiem, który jest odporny na działanie wody. Nie drażni i jest bezpieczny zarówno dla skóry zwierzęcia, jak i człowieka. Odpycha owady, w tym kleszcze oraz komary. Łatwa do regulacji długość, idealnie dostosowuje się do szyi psa. Działa nawet do 3 miesięcy na pchły oraz 4 tygodnie na kleszcze. Środek zawarty w taśmie obroży nie jest szkodliwy dla zwierząt i długo się utrzymuje. Obroża przeznaczona dla większych psów.
3
Pchełka Bio Obroża na pchły kleszcze z odblaskiem

Pchełka Bio obroża na pchły kleszcze z odblaskiem, przystosowana dla kotów. Jest ona wspomaganiem dla innych środków, których zadaniem jest przeciwdziałać pasożytom, takim jak kleszcze, czy pchły. Ma przyjemny i niedrażniący zapach, który nie jest z kolei lubiany przez owady. Działa przez 3 miesiące na pchły oraz aż do 4 tygodnie na kleszcze. Oparta jest na działaniu olejków eterycznych. Łatwa do założenia. Długość 30 cm.
4
Over Zoo Bio Protecto Plus Obroża Na Pchły I Kleszcze 35Cm

Over Zoo Bio Protecto Plus obroża na pchły i kleszcze o długości 35 cm. Odpowiednia dla dorosłego kota. Daje naturalną i bezpieczną dla zwierzęcia ochronę przez pchłami oraz kleszczami, ale również muchami. Działa aż do 2 miesięcy. Ma w sobie olejek eteryczny, który działa również odświeżająco i ochronnie na sierść. Olejek geraniowy zawarty w obroży spowalnia procesy starzenia się skóry. Obroża powinna być dostosowana do obwodu szyi zwierzęcia, a jej nadmiar należy odciąć. Przeznaczona dla kotów powyżej 3 miesiąca życia.
5
Sabunol – Obroża szara przeciw pchłom i kleszczom dla kota 35cm

Sabunol – obroża szara przeciw pchłom i kleszczom dla kota o długości 35cm. Jest bezpieczna zarówno dla kotów, jak również niewielkich psów. Substancja aktywna zawarta w obroży, t imidaklopryd, który zapewnia ochronę przed kleszczami oraz pchłami aż do 4 miesięcy. Jest to organiczny związek chemiczny, który paraliżuje i zabija pchły. Wodoodporna oraz nie sprawiająca dyskomfortu. Działa na kleszcze już od pierwszej godziny od jej założenia. Nie działa drażniąco na skórę.
Przewiń do góry