AKTUALIZACJA: Kwiecień, 2021

Ranking Okapów ( Kwiecień, 2021 )

Okap jest bardzo pożyteczny w kuchni, zwłaszcza w momencie, kiedy dużo gotujemy. Wiele osób chce, by ich okap miał wiele dodatkowych funkcji, takich jak oświetlenie LED. Nowoczesne pochłaniacze i okapy są w stanie zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, jakie tworzą się podczas gotowania. Są również pomocne w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów. Warto kupić okap do naszej kuchni, zwłaszcza w momencie, kiedy dużo gotujemy. Taki okap dostępny jest w wersji podszafkowej oraz jako samodzielne urządzenie, bez potrzeby jego zabudowywania. Wybieramy wersję pod kątem wielkości naszej kuchni, ponieważ okapy podszafkowe oszczędzają dużo cennego miejsca. Poniższy ranking przedstawia najbardziej popularne i zróżnicowane okapy, zarówno pod zabudowę, jak również samodzielne. W rankingu ujęto takie cechy, jak ich wydajność, ilość filtrów i pochłaniaczy oraz dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie bezdotykowe, czy podświetlenie LED. Ważny jest również pobór mocy.

Najlepsze okapy do kuchni ranking

Podsumowanie: 5 Najlepszych Okapów

1
5/5
2
5/5
5
5/5

Najlepszy Okap [NASZ RANKING]

1

Amica OKP6655S

Okap Amica OKP6655S jest bardzo nowoczesną wersją okapu. Nowoczesna technologia panelu sterującego, pozwala na jego sterowanie za pomocą gestów. To pozwala na znacznie bardziej komfortowe włączanie i wyłączanie urządzenia. Nie pozostawiamy śladów na okapie, co jest wygodne podczas gotowania. Dzięki FrameOn pochłaniacz zawiera specjalny panel obwodowy, co pozwala na pochłanianie większej ilości pary oraz nieprzyjemnych zapachów w jednym czasie. Opary są pochłaniane przez szczelinę, znajdującą się w przedniej szybie. System zasysania jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu zapachy oraz para znika znacznie szybciej. Działa bardzo cicho, ale nadal jest przy tym bardzo skuteczny. Okap jest w klasie energetycznej A, co powoduje znaczne zmniejszenie rachunków. Wydajność okapu to aż 700 m3/h, co pozwala na szybsze pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Okap jest idealny przy otwartej kuchni. Zapach nie pozostaje na ubraniach, czy zasłonach, pozostawiając nas w mniej zaparowanej i ładnie pachnącej kuchni.

2

Amica OMP6251BG

Okap Amica OMP6251BG posiada funkcjonalną listwę LED, która dodatkowo oświetla nasze miejsce pracy. Jest ona wyjątkowo żywotna i daje jasne, przyjemne światło. Nie musimy już pamiętać o ciągłej wymianie żarówek na nowe. Jest wyjątkowo wydajny, ponieważ pochłania aż 389 m³/h co gwarantuje szybką likwidację wszelkich zapachów wychodzących z kuchni. Okap posiada aż 3 stopnie regulacji pracy, co pomoże nam na dostosowanie pracy okapu do ilości gotujących się w kuchni potraw. Zmniejszenie mocy wentylatora sprawdza się, kiedy używamy wyłącznie jednego palnika i zyskujemy przez to znaczną oszczędność energii. Panel dotykowy jest łatwy w obsłudze oraz do czyszczenia. Okap ma elegancki wygląd oraz pasuje do nowoczesnych kuchni. Dzięki montażowi podszafkowemu, zyskujemy znacznie więcej miejsca i możemy umieścić nad nim różne potrzebne nam sprzęty kuchenne. Jest idealny pod zabudowę do niewielkich kuchni. Nie rzuca się w oczy i jest wyjątkowo cichy.

3

Ciarko ORP Black Czarny

Jeśli zależy nam na estetycznej stronie okapu, to ciekawy okap Ciarko ORP Black na pewno zwróci naszą uwagę. Ma formę czarnej, matowej tuby, a otwór z wentylacją ma okrągły kształt. Jego ciekawy desing może nas naprawdę zaskoczyć. Idealnie sprawdzi się w kuchniach w loftowym stylu i można umieszczać go np. nad wyspą. Cylindryczny kształt a również swoje praktyczne zastosowanie – przede wszystkim pochłania znacznie więcej zapachów oraz pary wodnej. Wspaniale komponuje się z kuchniami minimalistycznymi. Okrągły otwór znacznie ułatwia wymianę filtrów na nowe. Posiada funkcjonalne oświetlenie LED. Klawisze Soft Touch pozwalają na szybkie sterowanie okapem oraz regulację mocy wentylacji i odsysania pary wodnej. Okap ma ogromną wydajność, bo aż 767 m3/h, co sprawdza się przy częstym gotowaniu na wielu palnikach na raz. Istnieje możliwość doboru trybu pracy – można łatwo zamienić pochłaniacz na wyciąg kominowy, co jeszcze skuteczniej odprowadza tłuszcz oraz parę wodną podczas gotowania. Szybko niweluje nieprzyjemne zapachy.

4

Akpo WK-4 Nero Eco 60 Czarny

Okap Akpo WK-4 Nero idealnie sprawdzi się jako pochłaniacz przeciwtłuszczowy. Pozwala na zmniejszenie ilości tłustego nalotu na meblach, czy ścianach. System wdrożony przez firmę produkującą Akpo zgodny jest z normami EN ISO 9001:2000. Dzięki temu pochłaniacze produkowane przez tą firmę mogą być rozprowadzane na terenie Unii Europejskiej. Okap może pracować na dwóch systemach – jako wyciąg i jako pochłaniacz, w zależności czy posiadamy czynny wyciąg kominowy, czy też nie. W zestawie ma bardzo wydajny filtr węglowy, który pochłania wszystkie zanieczyszczenia. Okap posiada panel guzikowy, z trzema trybami pracy. Zastosowanie halogenowe o mocy 35W daje idealne oświetlenie, przy niewielkim poborze mocy. Dwie maskownice, które są wysuwane teleskopowo pozwalają na dopasowanie wysokości okapu do naszego pomieszczenia. Dzięki temu możemy dostosować okap do naszych potrzeb i wysokości półek. Jest wyjątkowo cichy oraz wydajny. Para wodna nie wydostaje się poza wentylator.

5

Amica OMP6251WG

Okap Amica OMP6251WG pozwala a szybką likwidację wszystkich zapachów. Dodatkowo posiada on elegancką listwę LED, która oświetla nasze miejsce pracy. Okap bardzo szybko pochłania nieprzyjemne zapachy, a także zapobiega osadzaniu się tłuszczu na meblach, czy też na zasłonach i ścianach. Mimo niewielkich wymiarów jest zaskakująco wydajny – 389 m3/h co pozwala nam na znacznie lepsze pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów oraz tłuszczu, pochodzącego ze smażenia. 3 stopniowe regulowanie pracy pochłaniacza pozwala na dostosowanie trybu pracy do naszych potrzeb. Jest to również pomocne przy gotowaniu małych ilości potraw w jednym czasie. W ten sposób możemy znacznie oszczędzić na energii elektrycznej. Panel do sterowania okapem jest wyjątkowo intuicyjny, a także łatwy w czyszczeniu. Dzięki niemu nasza praca w kuchni może być bardziej komfortowa, a przy okazji uchronimy meble przed niszczeniem w skutek osadzania się na nich drobinek tłuszczu.

Na co zwrócić uwagę wybierając okap?

Przy wyborze okapów często sugerujemy się ceną oraz jego wyglądem, jednak to inne cechy tego urządzenia sprawiają, że warto zwrócić na niego naszą uwagę. Oto najważniejsze cechy okapu, które świadczą o jego dobrym i solidnym wykonaniu.

  • wydajność – wydajność okapu, czy też pochłania jest mierzona z metrach sześciennych, to oznacza ile powietrza, w tym pary wodnej, okap jest w stanie pochłonąć, najlepsze okapy posiadają wydajność na poziomie nawet 700 m3/h, czyli przez godzinę pracy okap pochłonie aż 700 m3 pary wodnej, w tym również nieprzyjemnych zapachów, pochodzących z gotowania, wydajny wentylator przyda się w momencie, kiedy dużo gotujemy
  • szerokość pochłaniacza – często w przypadku okapów i pochłaniaczy ważna jest powierzchnia robocza, w niektórych modelach pochłaniacz posiada jedynie cienką szczelinę, przez którą powietrze jest wsysane do środka, przy częstym gotowaniu może być to niewystarczające, dobrze jest wtedy wybrać pochłaniacz z panelem ramkowym, który pochłania nieprzyjemne zapachy za pomocą całej swojej szerokości, pozwala to na znacznie bardziej efektywne pochłanianie pary wodnej, pochodzącej z gotowania
  • rodzaj sterowania – nowoczesne okapy posiadają bardzo przydatny rodzaj sterowania za pomocą gestów, to funkcjonalny panel, który uniemożliwia jego zabrudzenie podczas sterowania mocą pochłaniacza, podobnie można również go włączyć oraz wyłączyć, modele pochłaniaczy mają również możliwość czasowego włączenia i wyłączenia pochłaniacza, taki timer bardzo przydaje się, kiedy niektóre potrawy gotują się dłużej, a my nie możemy stale stać przy kuchni
  • możliwość zabudowy – przy niewielkich kuchnia, bardzo pomocne może okazać się zabudowanie pochłaniacza, co znacznie zwiększy ilość miejsca na przechowywanie, okapy podszafkowe są bardzo popularne w małych kuchniach, w których każda szafka jest ważna i przydatna.
duży okap w jasnej kuchni, nad wysepką
Przewiń do góry