Aktualizacja: luty, 2025

Pulsoksymetr napalcowy ranking ( luty, 2025 )

Pulsoksymetr napalcowy to niewielkie urządzenie, które służy do przez skórnego, nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Jest to wskaźnik nasycenia hemoglobiny obwodowej krwi tlenem. Takie urządzenie to standard wyposażenia szpitali oraz karetek pogotowia ratunkowego. Mechanizm działania tego sprzętu jest niezwykle prosty, a dodatkowo pozwala na ekspresowy odczyt wyniku. Pulsoksymetr często stosowany jest również w warunkach domowych. Urządzenie działa na zasadzie pulsoksymetrii, a zjawisko to polega na emitowaniu światła różniącego się długością. Pierwsza fala ma długość 660 nm i jest to światło czerwone, z kolei druga fala, światło podczerwone, ma długość 940 nm. Pulsoksymetry najczęściej używa się na oddziałach ratunkowych, intensywnej terapii czy na salach operacyjnych. Dzięki nim można badać utlenienie krwi nie tylko na palcu, ale także na płatku ucha. Modele poręczne mają z reguły nieco mniej funkcji, niż te większe, bardziej profesjonalne. Często pulsoksymetry wykorzystywane są też przez sportowców, którzy kochają aktywność na wysokościach.

Najlepsze-Pulsoksymetry-napalcowe-Ranking

Podsumowanie: 5 najlepszych pulsoksymetr napalcowy ranking

Najlepsze pulsoksymetr napalcowy ranking [NASZ RANKING]

1

PULSOKSYMETR ACCURATE FS20C OLED

Szukasz pulsoksymetru napalcowego z obracanym ekranem OLED? Koniecznie sprawdź urządzenie marki Accurate FS20C! Jest to urządzenie wyposażone w alarm, który informuje wizualnie poprzez miganie ekranu. Alarm pulsu to funkcja, która działa na poziomie poniżej 40 uderzeń serca na minutę oraz powyżej 120 uderzeń serca. Malutki, napalcowy pulsoksymetr pozwala na badanie szerokiej grupy pacjentów niezależnie od koloru skóry oraz o grubości palca w przedziale 8-25,4 mm. Śmiało możesz używać go podczas ruchu, jest to bowiem zaleta, której nie posiadają wszystkie urządzenia.

2

NOVAMA OXIPULSO Pulsoksymetr napalcowy

Koniecznie musisz mierzyć swój poziom saturacji krwi oraz puls? Cierpisz na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność serca czy astmę oskrzelową? A może trenujesz ciężko i wydajnościowo, i wysokościowo? Idealnym narzędziem do badania będzie pulsoksymetr napalcowy NOVAMA OXIPULSO. Jest to dość miniaturowy sprzęt, jednak wcale nie gorszy od tych większych. Posiada dość zaawansowane funkcje alarmu, a ponadto jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy jedno kliknięcie. Dzięki temu narzędziu sprawdzisz, czy z Twoim organizmem jest wszystko w porządku podczas wysiłku.

3

PULSOKSYMETR CONTEC CMS50D

Dla kogo polecany jest pulsoksymetr napalcowy Contec CMS50D? Szczególnie sprawdza się u pacjentów, którzy cierpią na choroby płuc, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc lub astmę oskrzelową. Świetnie sprawdza się w przypadku innych osób z przewlekłymi chorobami. Często jest też wykorzystywany przez lekarzy i ratowników. Jest to podręczne urządzenie, które posiada zintegrowany czujnik, kolorowy wyświetlacz, funkcję automatycznego wyłączania, a także zakres saturacji od 0 do 100% i zakres pomiaru tętna od 30 do 250 uderzeń na minutę.

4

Pulsoksymetr JUMPER JPD-500D OLED

Niepokoisz się swoim stanem i chcesz mieć zawsze pod ręką skuteczne urządzenie? Wybierz pulsoksymetr napalcowy Jumper JPD-500D OLED, który wyposażony został w ekran LCD oraz możliwość odczytu wyników aż w czterech kierunkach. Automatyczne wyłączanie pozwala oszczędzać baterią, zaś regulowana jasność ekranu pozwala na dostrzeżenie wyniku nawet w ostrym świetle. Urządzenie to doskonale mierzy puls, zawartość tlenu, a także perfusion index. Można go stosować zarówno w przypadku dorosłych, młodzieży, jak i dzieci.

5

Pulsoksymetr IMDK C101A3

Pulsoksymetr napalcowy IMDK C101A3 to doskonałe urządzenie to monitorowania stanu zdrowia polecane przez samo Ministerstwo Zdrowia. Ten rodzaj urządzenia doskonale bada poziom saturacji krwi tlenem, a także puls. Jest to ważny dodatek do apteczki każdej osoby, głównie tych, które przechodzą dość poważne zakażenia, np. koronawirusem, ale również osób chorych przewlekle. Ten model narzędzia jest całkowicie bezinwazyjny, świetnie nadaje się do badania osób z obniżoną odpornością, z zaburzeniami oddychania, dla astmatyków czy dla osób z problemami układu krążenia.

Scroll to Top