Ranking Szlifierek Mimośrodowych ( kwiecień, 2025 )
Spis Treści
Szlifierka mimośrodowa jest bardzo przydatnym narzędziem w naszym domu. Warto kupić model, który posłuży nam przed dłuższy czas. Możemy wybrać spośród wielu modeli, jednak warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.
Poniższy ranking przedstawia bardzo popularne i często wybierane przez klientów szlifierki mimośrodowe. W rankingu zostały ujęte ważne parametry, które świadczą o ich wysokiej jakości. Są to m.in.: ilość obrotów na minutę z obciążeniem oraz bez, mimośrodowość, średnica ruchu oscylacyjnego, rodzaj ułożyskowania, ilość drgań, średnica tarczy, rodzaj przymocowania tarczy, moc silnika, rodzaj zasilania, pobór mocy, rodzaj uchwytu, waga szlifierki, czy możliwość podpięcia odkurzacza, który zasysałby pył powstający podczas pracy.
Przy wyborze szlifierki ważne jest również sprawdzenie, czy posiada ona filtr, znacznie ułatwiający pracę, zwłaszcza podczas długiego szlifowania. Przed zakupem szlifierki warto sprawdzić wszystkie wyżej wymienione parametry, by wybrać urządzenie na wiele lat.

[NASZ RANKING]
Podsumowanie: 5 Najlepszych Szlifierek Mimośrodowych
Najlepsze Szlifierki Mimośrodowe
Szlifierka mimośrodowa Powermat Pm-So-1100 (Pm0590)

Szlifierka mimośrodowa Powermat Pm-So-1100 (Pm0590) posiada dysk szlifierski 125 mm i jest przeznaczona do bardzo intensywnych prac w domu. Można z jej pomocą szlifować płaskie powierzchnia, takie jak płyty z drewna oraz tworzywa sztucznego. Jest przeznaczona również do metali czarnych i kolorowych. Ma ergonomiczną rękojeść, przez co praca jest znacznie łatwiejsza.
Szlifierka wykonuje ruch mimośrodowy, co pozwala na szybkie i równomierne obrabianie bruzd i innych nierówności. Szlifierka posiada ułożyskowanie, które wpływa na jej cichą pracę i minimalizuje niepotrzebne drgania. Silnik o mocy 1100W bardzo przyspiesza prace. Talerze szlifierskie zastosowane w szlifierce mają średnicę 125 mm i są odklejane, co pozwala na ich łatwą wymianę. Średnica ruchu oscylacyjnego wynosi 4 mm. Prędkość obrotowa bez obciążenia jest w zakresie 4000-14000 obr/min.
- Zalety
- wysoka moc szlifierki
- ułożyskowanie zmniejszające wibracje
- silnik o mocy 1100W
- średnica ruchu oscylacyjnego 4 mm
- łatwo zdejmowalne tarcze ścierne
- Wady
- krótki kabel zasilający – 2 metry
- duże wymiary szlifierki
Szlifierka mimośrodowa Energy+ 18V Li-Ion stopa 125mm 3 prędkości 58G014
Szlifierka mimośrodowa Energy+ posiada aż trzy prędkości obrotów – na biegu jałowym 5000, 7000 i 9000 obrotów na minutę. Oscylacja na biegu jałowym wynosi 10000, 14000 i 18000 obrotów na minutę. Wymiary stopy, na której umieszczony jest papier ścierny ma średnicę 125 mm. Jest on umieszczony na rzepie, co znacznie ułatwia jego zdjęcie oraz wymianę o skończonej pracy. Ruch mimośrodowy sprawia, że praca jest znacznie szybsza.
Szlifierka posiada bardzo ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt, który pozwala na bezpieczną pracę. Ma także wydajny i szybki system odprowadzania pyłu do worka, co zmniejsza ilość pyłu unoszącego się w powietrzu i poprawia komfort pracy. Duża ilość obrotów na minutę pozwala na bardzo szybką i bezproblemową pracę za pomocą tego urządzenia.
- Zalety
- trzy prędkości obrotów
- trzy różne oscylacje biegu
- gumowany uchwyt
- system odprowadzania nadmiaru pyłu
- uniwersalna stopka z możliwością przyczepiania papieru ściernego na rzep
- wady
- spore wymiary szlifierki
- duży pobór energii
SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA Z WIBRACJĄ HECHT 1764 450 W
Szlifierka mimośrodowa z wibracją Hecht ma moc aż 450W. Prędkość obrotów szlifierki to 13000 obrotów na minutę, a ilość drgań bez obciążenia wynosi 26000 obr/min.
Szlifierka posiada talerz na papier ścierny o średnicy 125 mm. Jest to standardowa wielkość, przez co na pewno znajdziemy odpowiedni papier ścierny na wymianę po wykonanej pracy. Urządzenie ma wagę 2 kg, co sprawia, że łatwo się nim operuje. Do szlifierki dołączony jest plastikowy pojemnik, który zbiera pył w trakcie pracy. To znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo naszej pracy. Szlifierka ma również bardzo poręczny, gumowany i miękki uchwyt, dzięki któremu znacznie łatwiej jest nam z nią pracować.
Zapewnia on pewny chwyt, nawet podczas długiej pracy.
- Zalety
- pojemnik na pył
- wysoka moc – aż 450W
- duża ilość drgań 26000 obr/min
- duża prędkość obrotów – 13000 obr/min.
- ergonomiczny uchwyt
- wady
- duży pobór mocy
- papier ścierny jest przyklejany do talerza
Szlifierka mimośrodowa Einhell TE-RS 40E
Szlifierka mimośrodowa ekscentryczna o mocy 400W, z zasilaniem do sieci 230V. Posiada prędkość aż 24000 obrotów na minutę co sprawia, że praca za jej pomocą jest bardzo efektywna. Posiada specjalny filtr, dzięki któremu pył nie przedostaje się na zewnątrz, co wpływa znacząco na komfort oraz bezpieczeństwo pracy.
Średnica tarczy wynosi 125 mm, co jest uniwersalną wielkością tarczy, dzięki któremu łatwiej nam będzie wymienić ją po zakończonej pracy. W funkcjach posiada ona również regulację szybkości obrotów i możliwość aspiracji. Ma niewielką wagę – 2,1 kg, co znacznie ułatwia nam pracę za jej pomocą. Posiada ergonomiczny uchwyt, co daje pewny chwyt. Jest idealna do obrabiania zarówno części drewnianych, jak i metalowych.
- Zalety
- filtr antypyłowy
- wysoka prędkość obrotów – 24000 obr/min.
- mała waga – 2,1 kg
- możliwość wymiany tarcz
- regulacja prędkości obrotów
- wady
- brak uchwytu antywibracyjnego
- brak zintegrowanego filtra, który zatrzymywałby pył
Szlifierka mimośrodowa FSX 200 Intec (609225500)
Szlifierka mimośrodowa o mocy 240W i średnicy talerzy 125 mm. Maksymalna liczba obrotów przy obciążeniu wynosi 9500 obr/min. Liczba obrotów na biegu jałowym to 11000 obr/min. W szlifierce FSX 200 Intec amplituda oscylacji jest równa 2,7 mm.
Waga urządzenia to 1,3 kg, co sprawia że jest ona idealna do długotrwałej pracy. Średnica talerzy jest standardowa i wynosi 125 mm, co znacznie ułatwia nam znalezienie papieru ściernego i takiej średnicy po zakończeniu pracy. Szlifierka posiada specjalny uchwyt antypoślizgowy typu softgrip, co zwiększa komfort pracy.
Można podłączyć do niej odkurzacz uniwersalny z adapterem do odsysania nadmiaru pyłu. Łożyska kulkowe są pyłoszczelne, co zapewnia nam długą żywotność urządzenia.
- Zalety
- niska waga urządzenia – 1,3 kg
- niski pobór energii
- poręczny uchwyt softgrip
- uniwersalny rozmiar tarczy
- możliwość podłączenia odkurzacza do odsysania nadmiaru pyłu
- wady
- niska prędkość obrotów
- brak filtra, chroniącego nas przed pyłem
O czym pamiętać podczas wybierania szlifierki mimośrodowej?
Szlifierka mimośrodowa jest bardzo przydatnym narzędziem, zwłaszcza jeśli samodzielnie odnawiamy różne przedmioty, takie jak choćby meble. Potrafi ona znacznie przyspieszyć prace związane z wyrównywaniem powierzchni. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
-liczna oscylacji – ten parametr ma wpływ na ilość wychyleń, jakie tarcza wykonuje w ciągu minuty, w ten sposób szlifowanie powierzchni jest znacznie szybsze, najczęściej liczba oscylacji wynosi od 4000 do nawet 26000, im większa liczba oscylacji, tym bardziej precyzyjna praca za pomocą szlifierki, przy dużej ilości oscylacji możemy pracować na mniejszych powierzchniach, które wymagają od nas większej precyzji
-mimośrodowość – jest to inaczej wychylenie tarczy w odniesieniu do jej własnej osi, ten parametr powinien być możliwie jak najwyższy, ponieważ również świadczy to o wyjątkowej precyzji urządzenia, najlepiej by wynosiła ona minimum 5 mm
-filtr – podczas szlifowania wytwarza się bardzo dużo pyłu, warto by szlifierka posiadała odpowiedni filtr, który zatrzyma go w środku, by podczas pracy nie trzeba było go wdychać
-pojemnik na pył – oprócz filtra nowoczesne szlifierki mimośrodowe posiadają również pojemnik na pył, który po skończonej pracy możemy opróżnić i umyć
-średnica tarczy – pracuje głównie na tarczy, czyli tam gdzie umieszczony jest papier ścierny, należy go wymienić, kiedy się zużyje, warto więc, by średnica tarczy była dość uniwersalna i by łatwo było znaleźć nowy papier ścierny, najczęściej jest to średnica 125 mm
-ergonomiczny uchwyt – podczas pracy, zwłaszcza długotrwałej przyda na się uchwyt, który będzie podgumowany, by chwyt był pewny, nawet podczas długotrwałej pracy
-niska waga – podczas długotrwałej pracy oraz obróbki niewielkich powierzchni ważna jest również waga urządzenia, najlepiej by nie przekraczała ona 3 kg, ponieważ w innym wypadku operowanie szlifierką będzie dla nas bardzo trudne i żmudne
