AKTUALIZACJA: marzec, 2025

Ranking Ciśnieniomierzów ( marzec, 2025 )

Regularnie mierzenie ciśnienia jest bardzo ważne. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o swoich organizmie i szybciej zareagować, kiedy coś niepokojącego zaczyna dziać się z naszym zdrowiem. Warto korzystać z tego urządzenia do mierzenia ciśnienia w sytuacji, kiedy dokucza nam złe samopoczucie, osłabienie, zawroty czy bóle głowy.

Z reguły ciśnieniomierz jest prostym urządzeniem, które w zaledwie kilka chwil może sprawdzić nasze ciśnienie krwi. Wyróżnia się urządzenia, które umieszcza się  na nadgarstku, jak i modele, które umieszcza się na nadgarstku. W przypadku tych urządzeń liczy się przede wszystkim dokładność pomiarów. Muszą one być jak najbardziej prawidłowe, w końcu mowa tutaj o naszym zdrowiu.

Ciśnieniomierz przyda się w każdym domu, a ciśnienie regularnie powinny sprawdzać nie tylko osoby starsze. Zanim jednak wybierzesz model dla siebie, koniecznie sprawdź, jakie modele mają najlepsze oceny wśród użytkowników i poznaj ich wady oraz zalety. Dzięki temu unikniesz nieudanych zakupów.

Najlepsze Cisnieniomerze Ranking

Podsumowanie: 5 Najlepszych Ciśnieniomierzy

1
5/5
2
5/5
4
5/5
5
5/5

Najlepszy Ciśnieniomierz [NASZ RANKING]

1

Omron M3 Comfort

OMRON M3 COMFORT to bez wątpienia jeden z najczęściej wybieranych i polecanych urządzeń do mierzenia ciśnienia. Charakteryzuje go duża dokładność pomiarów ciśnienia z marginesem błędu +/- 3 mmHg i dokładnością pomiarów tętna +/- 5%. W urządzeniu można zapisywać po 60 ostatnich odczytów dla dwóch odrębnych użytkowników. Wyniki zapisywane są z dokładna godziną oraz datą.

Model działa na cztery baterie AA. Duży wyświetlacz ułatwia korzystanie z niego. Dodatkowy wskaźnik prawidłowego założenie mankietu informuje, jeśli mankiet nie jest założony w odpowiedni sposób. Walidacja kliniczna to gwarancja dużej precyzji.

2

Omron M6 Comfort

OMRON M6 COMFORT to automatyczny ciśnieniomierz, który w zaledwie kilka chwil pomoże wykonać pomiary ciśnienia krwi. Model ten pracuje na zasadzie pomiaru oscylometrycznego. Duży wyświetlacz sprawia, że bez problemów zobaczyć można wynik. Co więcej, urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i nawet starsze osoby, które nie mają dużo do czynienia z technologią, bez większych kłopotów radzą sobie z jego obsługą. Urządzenie to wykorzystuje technologię Intelli-Sense, która kontroluje proces pompowania mankietu.

W pamięci urządzenia zapisuje się aż 180 wyników – po 90 ostatnich wyników dla dwóch osób. Można wykonać także pomiar jako “gość”, bez konieczności jego zapisywania.

3

BRAUN EXACTFIT 3 CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY Z ESH I IHB BUA6150

Firma Braun przygotowała idealne rozwiązanie dla osób, które szukają niedrogiego i skutecznego ciśnieniomierza automatycznego. Braun Exactfit 3 to urządzenie naramienne. Można w nim zapisywać wyniki dla dwóch osób, a ciśnieniomierz dodatkowo łączy się z aplikacją Braun Healthy Heart. Dzięki aplikacji dokładniej można śledzić ciśnienie i stan swojego zdrowia.

Model ten ma dwa mankiety w zestawie, co pozwala na lepsze dopasowanie rozmiaru do potrzeb. Pierwszy mankiet ma wymiar 20 – 32 cm, a drugi powyżej 32 cm. Sprawdzi się doskonale u osób ćwiczących czy otyłych.  Duży wyświetlacz ułatwia korzystanie z urządzenia, a dodatkowy wskaźnik poziomu ciśnienia krwi zgodny z wytycznymi WHO pomaga zrozumieć, czy ciśnienie krwi jest odpowiednie.

4

Tech Med TMA-3 Basic

Automatyczny ciśnieniomierz firmy TECH MED model TMA-3 BASIC to rozwiązanie dostępne dla każdego. Niska, atrakcyjna cena nie idzie w parze z niską jakością – jest to najlepszy stosunek ceny do jakości! Urządzenie jest dokładne, proste w obsłudze i bardzo przydatne do wykonywania domowych pomiarów.

Duży, niebieski cyfrowy wyświetlacz sprawia, że odczytywanie wyników pomiarów jest bardzo proste. Urządzenie zapamiętuje 60 ostatnich wykonanych pomiarów – zapisuje datę i godzinę, dzięki temu można łatwo wrócić do pomiarów i je porównać na przykład przed wizytą u lekarza. Model ten ma w zestawie uniwersalny mankiet o rozmiarze od 22 do 33 cm obwodu. Dokładność tego modelu została potwierdzona badaniami klinicznymi, jest to urządzenie, które warto wybrać!

5

MICROLIFE BP A2 Basic

Ten ciśnieniomierz jest niewielkim, poręcznym urządzeniem, które pozwala na wykonywanie pomiarów w domowych warunkach. Bardzo intuicyjny interfejs sprawia, że bez problemów nawet starsze osoby poradzą sobie z obsługą urządzenia. Mankiet o szerokim zakresie regulacji, od 22 do 42 cm obwodu, pozwala na dopasowanie urządzenia dla szczupłych osób, jak i dla osób o dużym obwodzie ramienia.

Model wyposażony jest w system PAD, który wykrywa arytmię serca. Urządzenie zapisuje 30 ostatnich pomiarów z datą i godziną wykonania. Dzięki temu można łatwo kontrolować ciśnienie. Wskaźnik poprawnego założenia mankietu pomaga umieścić go w prawidłowym miejscu. Producent daje 5 lat gwarancji na urządzenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?

Zanim zakupisz urządzenie, sprawdź dokładnie jego specyfikację. Dzięki temu poznasz podstawowe parametry danego modelu i dowiesz się, jakie są jego mocne i słabe strony.

  • Nadgarstkowy czy naramienny? – w sklepach i aptekach dostępne są dwa różne rodzaje ciśnieniomierzy – naramienne oraz nadgarstkowe. Te pierwsze są dokładniejsze w pomiarach, ciśnieniomierz należy umieścić około 2-3 centymetry nad łokciem. W przypadku urządzenia nadgarstkowego, umieszcza się go na nadgarstku. Pomiary takich modeli są mniej dokładne, ale powinny być wystarczająco w domowych, normalnych warunkach do sprawdzenia ciśnienia. Obydwa rozwiązania są raczej proste do użytkowania i nie sprawiają trudności w obsłudze.
  • Ciśnieniomierz zegarowy a elektroniczny – zegarowy czy automat? Tradycyjnie ciśnieniomierze kojarzą się z analogicznym, zegarowym wskaźnikiem, ale na rynku dostępne są także modele automatyczne z elektronicznym wyświetlaczem. Różnica między nimi jest nie tylko wizualna. W przypadku ciśnieniomierzy zegarowych do pomiaru wykorzystywana jest metoda osłuchowa lub specjalny zegar, z którego odczytuje się ciśnienie krwi. Czasami mankiet pompuje się automatycznie, ale w niektórych modelach trzeba używać ręcznej pompki. Metoda ta jest dokładna, ale niezbyt wygodna do stosowania w domu. Do użytku domowego większość osób wybiera elektroniczne modele. Nie trzeba pompować mankietu ani odczytywać wyniku – wystarczy założyć mankiet, włączyć urządzenie i chwilę odczekać.
  • Wielkość mankietu – w większości modeli do zestawu dołączony jest standardowy mankiet, który ma obwód od 20 do 32 cm. Jednak taki obwód nie będzie pasował każdemu. Dzieci i osoby bardzo szczupłe potrzebują mniejszego mankietu, a osoby otyłe znacznie większego. Warto sprawdzić, czy w danym modelu można wymienić mankiet.
  • Opcja zapamiętywania pomiarów – w urządzeniach elektronicznych warto rozważyć wybór modelu z funkcją zapamiętywania pomiarów. Dzięki temu można z łatwością prześledzić swoje dotychczasowe wyniki, nie trzeba ich notować w zeszycie.
badanie ciśnieniomierzem
Scroll to Top